Юридична компанія “Право-Сфера” надає повний спектр юридичних послуг та кваліфіковану правову допомогу для іноземних громадян та осіб без громадянства при оформленні тимчасової посвідки на проживання в Україні (ВНЖ).
Посвідчення на тимчасове проживання – це офіційний документ, що засвідчує особу іноземного громадянина або особу без громадянства і підтверджує отримання або дозвіл на тимчасове проживання на території України, на підставах відповідно до українського законодавства.
Оформити тимчасовий вид на проживання, в першу чергу, Ви отримуєте право легально перебуває на території України. З недавніх пір в країні помінялися правила перебування іноземців та осіб без громадянства в Україні, тепер, за загальними правилами, іноземець може перебувати в країні не більше 90 днів у році (за наявності поважних причин 180 днів у році). Що робити, якщо потрібно бути в Україні довше? Для таких випадків у законодавстві передбачена можливість оформлення тимчасової посвідки на проживання, який дійсний протягом одного календарного року. ВНЖ надає іноземцям або людям без громадянства ті ж права, що й громадянам України (крім випадків прямо передбачених законом, наприклад, виборче право).
ПОСЛУГА | ТЕРМІНИ, днів | ВАРТІСТЬ, грн |
---|---|---|
Оформлення тимчасової посвідки на проживання (ВНЖ) | ||
на підставі дозволу на працевлаштування в Україні | 10 | 3500 |
на підставі Браку з громадянином України | 10 | 3500 |
на підставі Українського громадянства дитини | 10 | 3500 |
на підставі Навчання | 10 | 3500 |
на інших підставах | 10 | 3500 |
|ЯК ОТРИМАТИ ТИМЧАСОВУ ПОСВІДКУ НА ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ
Якщо ви іноземний громадянин та прибули в Україну на тривалий період, то для підтвердження легальності Вашого візиту видається спеціальний документ – Вид на проживання (ВНЖ). Його можна оформляти з шістнадцятирічного віку.
Розрізняють два типи ВНЖ:
- постійний вид на проживання в Україні;
- тимчасову посвідку на проживання.& nbsp;Їх ключова відмінність – це термін дії. У законодавстві прописано, що постійний ВНЖ дозволяє безстрокове перебування, а тимчасовий ВНЖ обмежується 1 роком з подальшою можливістю щорічного продовження. Для людей, які прибули для навчання, вона видається на весь період навчання. Кожен з них має свої переваги і недоліки. Оформити тимчасовий ВНЖ простіше, ніж постійний. Нерезиденту немає сенсу докладати зайвих зусиль щоб отримати постійний ВНЖ, якщо він не планує перебуває в Україні довше року.Міграційне право закріплює за іноземним громадянином перебувати в Україні 90 з 180 діб, залежно від візового режиму. Це означає, що по закінченню 90 днів з моменту в’їзду іноземець повинен покинути країну на такий же термін. Звичайно ж якщо приїхати в якості туриста або погостювати у родичів, то це значний термін, але якщо ж нерезидент переслідує інші цілі і збирається перебуває в нашій країні довше, то йому рекомендується оформити ВНЖ. Навіщо оформляти тимчасовий ВНЖ Важливим позитивним моментом є, то що іноземець, який володіє тимчасовим дозволом на проживання, може отримувати візи для поїздок в інші країни в українських посольствах / консульствах цих країн. Тут слід зазначити, що в деяких посольствах / консульствах для отримання візи достатньо лише простої реєстрації іноземця в ОВІР.Ще одним достоїнством тимчасової посвідки на проживання в Україні є відсутність обов’язки періодичної реєстрації іноземця в ОВІР.
Крім того, наявність тимчасової посвідки на проживання має такі переваги:
– Будучи громадянином іншої держави, Ви маєте право постійно проживати на території України;
– При в’їзді через КПП не заповнюєте міграційну картку;
– Можливість отримати кредит на покупку чого-небудь в Україні (в т.ч. житла та автомобіля);
Як отримати тимчасову посвідку на проживання в Україні
Природно, що ВНЖ можуть отримати не всі. Міграційна практика передбачає, що іноземець повинен мати вагомі підстави, які будуть підтверджені документами у встановленому порядку. Розглянемо категорії громадян, які мають законне право на отримання виду на проживання:
- іноземці та особи без громадянства, які прибули в Україну для офіційного працевлаштування;
- іноземці та особи без громадянства, які прибули в Україну з метою возз’єднання сім’ї;
- діячі культури, науки, освіти, а також професійні спортсмени, і особи, які братимуть участь у волонтерських програмах;
- особи, які прибули для участі у реалізації проектів міжнародної техдопомоги;
- особи, мета перебування яких релігійна діяльність на запрошення офіційно зареєстрованої релігійної організації;
- особи, які планують працювати в іноземних банках;
- кореспонденти або представники іноземних ЗМІ;
- іноземці та особи без громадянства, які прибули в Україну для роботи у філіях та представництвах іноземних компаній, організацій.
- діячі культури, науки, освіти, а також професійні спортсмени, і особи, які братимуть участь у волонтерських програмах;
- особи, які планують отримати освіту (тільки денне відділення);
- прибувши в Україну для роботи у представництвах іноземних суб’єктів господарювання в Україні. Які документи потрібніЗаконодавством України передбачений наступний перелік документів, необхідних для оформлення тимчасової посвідки на проживання в Україні:
- Заява від іноземця або особи без громадянства.
- Клопотання про оформлення ВНЖ в Україні від приймаючої сторони.
- Паспорт іноземця або документ, що засвідчує особистість.
- Переклад сторінок паспорта українською мовою завірений у нотаріуса.
- Копія та оригінал імміграційної карти або копія сторінки паспорта з візою типу “Д” з відміткою про перетин кордону.
- Документи про наявність житла в Україні, де особа має право на реєстрацію.
- 4 фотографії 3,5 х 4,5 см на матовій основі.
- Квитанція про сплату послуг ВВІР і держмита.
- Документ, який є підставою перебування в Україні. Залежно від підстави формується додатковий пакет документів.Наприклад, якщо ваша мета – працевлаштування, то це наступний документи: копія дозволу на працевлаштування завірена нотаріусом; наказ керівника про найм на роботу іноземця; завірена підписом власника копія паспорта співробітника, який відповідальний за оформлення документів іноземцям.Іноземець, який прибув в Україну для возз’єднання з сім’єю, в якій з подружжя – громадянин України, повинен надати нотаріально завірену копію свідоцтва про шлюб, копію сторінок паспорта громадянина України з особистими даними та пропискою (завірена підписом власника).Якщо ж один з членів цієї родини власник тимчасового ВНЖ, то потрібні інші довідки, а саме: документ, який підтвердить спорідненість з особою, яка має ВНЖ в Україні; переклад українською мовою сторінки паспорта з особистими даними приймаючої особи, а також копію його дозволу на ВНЖ. Процес оформлення посвідки на проживання Процес отримання ВНЖ багатоетапний. Очевидно, що в обіцяні терміни його можуть і не зробити. Збір документів і вся ця паперова тяганина вимагає педантичності та уважності. Порядок отримання тимчасової посвідки на проживання в Україні, якщо Ви плануєте зайнятися цим самостійно, буде приблизно таким.
- У першу чергу іноземцю потрібно вибрати законна підстава.
- Приймаюча сторона повинна дати свою згоду.
- Зібрати документи для національної візи, яку вам відкриють у консульстві.
- Прибути на українську територію для реєстрації фактичного місця проживання.
- Зібрати необхідні для оформлення ВНЖ документи та довідки не пізніше ніж через півтора місяці.
- Подати весь пакет необхідних документів в міграційну службу.
- Якщо не було допущено помилок і з документами все гаразд, то оформлення тимчасової посвідки на проживання в Україні буде триває від 1 до 3 місяців.
- У зворотному випадку, заявку доведеться подати заново.На жаль, подорож в Україну – це не тільки приємне проведення часу і можливість залагодити особисті питання, але і ряд зобов’язань і норм, встановлених міграційним режимом і українським законодавством. Природно, що будь-якому нерезиденту хотілося б до мінімуму звести свої зустрічі з бюрократичною системою чужої країни і з нами це можливо.Довіртеся нашим фахівцям і Ви отримаєте Вид на проживання за мінімальні терміни. Ми гарантуємо чесне і прозоре співробітництво.
|Як ми працюємо?
Ви залишаєте заявку.
Обговорюємо всі деталі.
Ви оплачуєте послуги.
Ми виконуємо замовлення.
Успішний досвід наших юристів у сфері міграційного права з оформлення українського виду на проживання дозволяє врахувати всі Ваші побажання і надати Вам оперативну допомогу в питаннях легалізації іноземних громадян на території України.