skip to Main Content

Юридична компанія “Право-Сфера” надає повний спектр юридичних послуг та кваліфіковану правову допомогу для іноземних громадян та осіб без громадянства при оформленні тимчасової посвідки на проживання в Україні (ВНЖ).

Посвідчення на тимчасове проживання – це офіційний документ, що засвідчує особу іноземного громадянина або особу без громадянства і підтверджує отримання або дозвіл на тимчасове проживання на території України, на підставах відповідно до українського законодавства.

Оформити тимчасовий вид на проживання, в першу чергу, Ви отримуєте право легально перебуває на території України. З недавніх пір в країні помінялися правила перебування іноземців та осіб без громадянства в Україні, тепер, за загальними правилами, іноземець може перебувати в країні не більше 90 днів у році (за наявності поважних причин 180 днів у році). Що робити, якщо потрібно бути в Україні довше? Для таких випадків у законодавстві передбачена можливість оформлення тимчасової посвідки на проживання, який дійсний протягом одного календарного року. ВНЖ надає іноземцям або людям без громадянства ті ж права, що й громадянам України (крім випадків прямо передбачених законом, наприклад, виборче право).

ПОСЛУГА ТЕРМІНИ, днів ВАРТІСТЬ, грн
Оформлення тимчасової посвідки на проживання (ВНЖ)
на підставі дозволу на працевлаштування в Україні 10 3500
на підставі Браку з громадянином України 10 3500
на підставі Українського громадянства дитини 10 3500
на підставі Навчання 10 3500
на інших підставах 10 3500

|ЯК ОТРИМАТИ ТИМЧАСОВУ ПОСВІДКУ НА ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

Якщо ви іноземний громадянин та прибули в Україну на тривалий період, то для підтвердження легальності Вашого візиту видається спеціальний документ – Вид на проживання (ВНЖ). Його можна оформляти з шістнадцятирічного віку.

Розрізняють два типи ВНЖ:

 • постійний вид на проживання в Україні;
 • тимчасову посвідку на проживання.& nbsp;Їх ключова відмінність – це термін дії. У законодавстві прописано, що постійний ВНЖ дозволяє безстрокове перебування, а тимчасовий ВНЖ обмежується 1 роком з подальшою можливістю щорічного продовження. Для людей, які прибули для навчання, вона видається на весь період навчання. Кожен з них має свої переваги і недоліки. Оформити тимчасовий ВНЖ простіше, ніж постійний. Нерезиденту немає сенсу докладати зайвих зусиль щоб отримати постійний ВНЖ, якщо він не планує перебуває в Україні довше року.Міграційне право закріплює за іноземним громадянином перебувати в Україні 90 з 180 діб, залежно від візового режиму. Це означає, що по закінченню 90 днів з моменту в’їзду іноземець повинен покинути країну на такий же термін. Звичайно ж якщо приїхати в якості туриста або погостювати у родичів, то це значний термін, але якщо ж нерезидент переслідує інші цілі і збирається перебуває в нашій країні довше, то йому рекомендується оформити ВНЖ. Навіщо оформляти тимчасовий ВНЖ Важливим позитивним моментом є, то що іноземець, який володіє тимчасовим дозволом на проживання, може отримувати візи для поїздок в інші країни в українських посольствах / консульствах цих країн. Тут слід зазначити, що в деяких посольствах / консульствах для отримання візи достатньо лише простої реєстрації іноземця в ОВІР.Ще одним достоїнством тимчасової посвідки на проживання в Україні є відсутність обов’язки періодичної реєстрації іноземця в ОВІР.

  Крім того, наявність тимчасової посвідки на проживання має такі переваги:

  – Будучи громадянином іншої держави, Ви маєте право постійно проживати на території України;

  – При в’їзді через КПП не заповнюєте міграційну картку;

  – Можливість отримати кредит на покупку чого-небудь в Україні (в т.ч. житла та автомобіля);

  Як отримати тимчасову посвідку на проживання в Україні

  Природно, що ВНЖ можуть отримати не всі. Міграційна практика передбачає, що іноземець повинен мати вагомі підстави, які будуть підтверджені документами у встановленому порядку. Розглянемо категорії громадян, які мають законне право на отримання виду на проживання:

  • іноземці та особи без громадянства, які прибули в Україну для офіційного працевлаштування;
  • іноземці та особи без громадянства, які прибули в Україну з метою возз’єднання сім’ї;
  • діячі культури, науки, освіти, а також професійні спортсмени, і особи, які братимуть участь у волонтерських програмах;
  • особи, які прибули для участі у реалізації проектів міжнародної техдопомоги;
  • особи, мета перебування яких релігійна діяльність на запрошення офіційно зареєстрованої релігійної організації;
  • особи, які планують працювати в іноземних банках;
  • кореспонденти або представники іноземних ЗМІ;
  • іноземці та особи без громадянства, які прибули в Україну для роботи у філіях та представництвах іноземних компаній, організацій.
  • діячі культури, науки, освіти, а також професійні спортсмени, і особи, які братимуть участь у волонтерських програмах;
  • особи, які планують отримати освіту (тільки денне відділення);
  • прибувши в Україну для роботи у представництвах іноземних суб’єктів господарювання в Україні. Які документи потрібніЗаконодавством України передбачений наступний перелік документів, необхідних для оформлення тимчасової посвідки на проживання в Україні:
   1. Заява від іноземця або особи без громадянства.
   2. Клопотання про оформлення ВНЖ в Україні від приймаючої сторони.
   3. Паспорт іноземця або документ, що засвідчує особистість.
   4. Переклад сторінок паспорта українською мовою завірений у нотаріуса.
   5. Копія та оригінал імміграційної карти або копія сторінки паспорта з візою типу “Д” з відміткою про перетин кордону.
   6. Документи про наявність житла в Україні, де особа має право на реєстрацію.
   7. 4 фотографії 3,5 х 4,5 см на матовій основі.
   8. Квитанція про сплату послуг ВВІР і держмита.
   9. Документ, який є підставою перебування в Україні. Залежно від підстави формується додатковий пакет документів.Наприклад, якщо ваша мета – працевлаштування, то це наступний документи: копія дозволу на працевлаштування завірена нотаріусом; наказ керівника про найм на роботу іноземця; завірена підписом власника копія паспорта співробітника, який відповідальний за оформлення документів іноземцям.Іноземець, який прибув в Україну для возз’єднання з сім’єю, в якій з подружжя – громадянин України, повинен надати нотаріально завірену копію свідоцтва про шлюб, копію сторінок паспорта громадянина України з особистими даними та пропискою (завірена підписом власника).Якщо ж один з членів цієї родини власник тимчасового ВНЖ, то потрібні інші довідки, а саме: документ, який підтвердить спорідненість з особою, яка має ВНЖ в Україні; переклад українською мовою сторінки паспорта з особистими даними приймаючої особи, а також копію його дозволу на ВНЖ. Процес оформлення посвідки на проживання Процес отримання ВНЖ багатоетапний. Очевидно, що в обіцяні терміни його можуть і не зробити. Збір документів і вся ця паперова тяганина вимагає педантичності та уважності. Порядок отримання тимчасової посвідки на проживання в Україні, якщо Ви плануєте зайнятися цим самостійно, буде приблизно таким.
    1. У першу чергу іноземцю потрібно вибрати законна підстава.
    2. Приймаюча сторона повинна дати свою згоду.
    3. Зібрати документи для національної візи, яку вам відкриють у консульстві.
    4. Прибути на українську територію для реєстрації фактичного місця проживання.
    5. Зібрати необхідні для оформлення ВНЖ документи та довідки не пізніше ніж через півтора місяці.
    6. Подати весь пакет необхідних документів в міграційну службу.
    7. Якщо не було допущено помилок і з документами все гаразд, то оформлення тимчасової посвідки на проживання в Україні буде триває від 1 до 3 місяців.
    8. У зворотному випадку, заявку доведеться подати заново.На жаль, подорож в Україну – це не тільки приємне проведення часу і можливість залагодити особисті питання, але і ряд зобов’язань і норм, встановлених міграційним режимом і українським законодавством. Природно, що будь-якому нерезиденту хотілося б до мінімуму звести свої зустрічі з бюрократичною системою чужої країни і з нами це можливо.Довіртеся нашим фахівцям і Ви отримаєте Вид на проживання за мінімальні терміни. Ми гарантуємо чесне і прозоре співробітництво.

|Як ми працюємо?

zakaz

Ви залишаєте заявку.

detali

Обговорюємо всі деталі.

oplata

Ви оплачуєте послуги.

vipolnenie

Ми виконуємо замовлення.

Успішний досвід наших юристів у сфері міграційного права з оформлення українського виду на проживання дозволяє врахувати всі Ваші побажання і надати Вам оперативну допомогу в питаннях легалізації іноземних громадян на території України.