skip to Main Content

Юридична компанія “Право-Сфера” надає повний спектр юридичних послуг та кваліфіковану правову допомогу для іноземних громадян та осіб без громадянства при оформленні виду на проживання в Україні, як посвідки на тимчасове проживання (ВНЖ), так і посвідки на постійне проживання (ПМП).

Посвідка на проживання – це право іноземця або особи без громадянства на тимчасове або ж постійне проживання на території України, на певних підставах відповідно до українського законодавства.

Іноземець та особа без громадянства відповідно до чинного законодавства України може в’їхати на територію України і перебувати без будь-яких дозвільних документів протягом 90 календарних днів, при цьому закон також передбачає можливість безкоштовного продовження ще на 90 днів за наявності поважної причини (навчання, лікування , робота і т.п.), в загальній сумі іноземець або особа без громадянства може перебувати на території країни не більше 180 днів у році. Для законного перебування на території України потрібно отримати посвідку на проживання і в залежності від того на строк і в яких цілях Вам потрібно продовження існує 2 види ВНЖ: Тимчасовий і постійний.

ПОСЛУГА ТЕРМІНИ, днів ВАРТІСТЬ, грн
Тимчасова посвідка на проживання в Україні (ВНЖ)
Оформлення посвідчення на тимчасовий ВНЖ строком до 1-го року 10 3500
Продовження тимчасового ВНЖ строком на 1 рік 10 3500
Постійна посвідка на проживання в Україні (ПМП)
Оформлення посвідчення на ПМЖ на підставі дозволу на імміграцію 60 9000
Обмін посвідчення на ПМЖ (при досягненні 25 і 45 років) 10 2500

Право на оформлення ВНЖ, за наявності таких підстав:

 • офіційне працевлаштування в Україні;
 • возз’єднання з сім’єю, де один з подружжя – громадянин України;
 • возз’єднання з сім’єю, де один з її членів (чоловік, діти) має постійний вид на проживання в Україні;
 • робота в представництвах та філіях іноземних організацій, компаній або банків;
 • робота кореспондентом або представником іноземної ЗМІ;
 • навчання;
 • реалізація проекту міжнародної технічної допомоги;
 • робота в релігійній організації;
 • культурна, освітня, наукова і добровольча діяльність.

Право на оформлення ПМЖ, при наявності таких підстав:

 • батьки, чоловік (дружина) іммігранта та його неповнолітні діти;
 • особи, які безперервно прожили на території України протягом трьох років з дня надання їм статусу біженця на Україні чи притулку в Україні, а також їхні батьки, чоловіки (дружини) та неповнолітні діти, які проживають разом з ними;
 • особи, які раніше перебували в громадянстві України;
 • особи, які є повнорідним братом чи сестрою, дідом чи бабою, онуком чи онукою громадян України;
 • особи, які здійснювали іноземну інвестицію в економіку України іноземною конвертованою валютою на суму не менше 100 (ста) тисяч доларів США;
 • висококваліфіковані фахівці та працівники, гостра потреба в яких є відчутною для економіки України;
 • діячі науки і культури, імміграція яких відповідає інтересам України.
 • одному з подружжя, якщо другий з подружжя, з яким він побуває у шлюбі більше двох років, є громадянином України, дітям і батькам громадян України;
 • особам, які мають право на набуття громадянства України за територіальним походженням;
 • закордонним українцям, подружжям закордонних українців, їх дітям у разі їх спільного в’їзду та перебування на території України;
 • особам, які є опікунами чи піклувальниками громадян України, або перебувало під опікою чи піклуванням громадян України;
 • особам, імміграція яких становить державний інтерес для України (як правило, це відомі вчені, діячі науки, мистецтва і т.д.).

|ОФОРМЛЕННЯ ПОСВІДКИ НА ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ

Ви не громадянин України, але часто буваєте тут? У вас часто виникає необхідність перебувати на території України протягом тривалого часу? Ви стикалися c проблемами при працевлаштуванні в нашій країні? Ми пропонуємо вам відмінне рішення. Оформіть Вид на проживання в Україні та перебування в нашій країні буде безклопітну і приємним.

Вид на проживання: поняття і типи

Вид на проживання (ВНЖ) – це документ, який засвідчує особу іноземного громадянина або особи без громадянства та підтверджує отримання ним дозволу тимчасово або постійно проживати в країні перебування.

Розрізняють два типи ВНЖ:

 • постійний вид на проживання в Україні;
 • тимчасову посвідку на проживання.Їх ключова відмінність – це термін дії. Згідно із законодавством, постійний ВНЖ дозволяє безстрокове перебування, а тимчасовий ВНЖ обмежується 1 роком з подальшою можливістю щорічного продовження.Варто відзначити, що обидва документи підлягають обов’язковому обміну в 25 і 45 років. ВНЖ можна оформляти особам, які досягли 16 років, але в окремих випадках це можна зробити і до цього віку, за наявності нотаріально завіреного дозволу обох батьків. Можливості, які відкриває оформлення ВНЖ в Україні

  Вид на проживання – це документ, який не тільки дозволяє легально перебувати в Україні, але й гарантує забезпечення громадянських прав іноземця. Вони, відповідно до Закону “Про імміграцію”, прирівнюються до прав громадян (крім тих випадків, які прямо передбачені законодавством). Основні з них:

  • безлімітне кількість відвідувань країни;
  • більше ніяких додаткових дозволів при працевлаштуванні;
  • ввезення особистого авто без “розмитнення”;
  • можливість отримати освіту;
  • банківське обслуговування;
  • право на пенсійне забезпечення та інші соціальні виплати. Як оформити постійний вид на проживанняОтже, у нас виникає безліч питань: з чого ж почати оформлення ВНЖ, які довідки знадобляться, чи надовго це затягнеться і т.д. На перший погляд весь цей процес може здатися страшним і складним, але якщо педантично підійти до підготовки пакету документів та уважно ознайомиться з етапами оформлення, то ви зрозумієте, що це стандартна процедура. Далі ми розглянемо основні положення отримання постійного виду на проживання в Україні.У Законі України “Про правовий статус іноземців” встановлено, що іноземці можуть оформити постійний ВНЖ за наявності дозволу на імміграцію в Україну.

   Дозвіл на імміграцію – це рішення уповноважених центральних органів виконавчої влади з питань імміграції, які дають право іноземцям та особам без громадянства іммігрувати. Даний документ надається в рамках квоти на імміграцію або поза квотою для певних категорій іноземців.

   В межах квоти дозвіл на імміграцію надається :

   1.Деятелям науки, культури, якщо їх імміграція відповідає інтересам країни.

   1. висококваліфіковані спеціалісти і робітники, якщо їх діяльність необхідна для економіки України.
   2. Особам, які є повнорідними родичами (братом чи сестрою, онуком чи онукою і т.д.) громадян України.
   3. Колишнім громадянам України.
   4. Біженцям, які з дня отримання ними цього статусу на протязі 3-х років проживали на території України, а також їхнім батькам, дружині / чоловіку, неповнолітнім дітям, які проживають разом з ними.
   5. Батькам, чоловіку / дружині, неповнолітнім дітям іммігранта.
   6. Особам, який здійснив інвестицію в економіку України (не менше 100 000 доларів США).
   7. піклувальників та опікунам громадян України.Якщо ж ви ставитеся до категорії іноземців, які мають право на імміграцію за територіальним походженням, то дозвіл надається поза квотою. Також сюди відносяться особи, імміграція яких є державним інтересом для України, іноземні українці, їхні сім’ї і діти. Поза квотою йдуть і один з подружжя, за умови, що другий є громадянином України і прибуває в шлюбі не менше 2-х років, а також діти або батьки громадян України. Перелік основних документів Список основного і додаткового пакетів документів та вимоги до них досить об’ємний і з безліччю нюансів. Ми наведемо перелік базових вимог: це документ, що підтверджує підставу; мінімум один в’їзд в Україну на момент подачі документів; віза для країн з візовим режимом, для безвізових – в’їзд / виїзд; заяву іноземного громадянина; паспорт або документ, що засвідчує особистість, його копія; нотаріально завірений переклад на українську мову сторінки паспорта з особистими даними; квитанція про сплату держмита; 4 фото 3,5 х 4,5 см на матовій основі.

    Додатковий список документів формується залежно від підстав.

    Як отримати тимчасову посвідку на проживання в Україні

    Підстави

    Право на отримання тимчасового дозволу на проживання маю іноземці та особи без громадянства, які прибули в Україну на таких підставах:

    • працевлаштування;
    • возз’єднання з сім’єю, коли один з подружжя є громадянином України або має ВНЖ;
    • з метою реалізації міжнародного техпроекту;
    • діяльність і робота в релігійній організації;
    • навчання;
    • робота представником іноземних ЗМІ;
    • діяльність у сфері науки, культури, освіти;
    • робота у філіях іноземних компаній, організацій, банків. Порядок оформленняРозглянемо необхідні документи для оформлення тимчасової посвідки на проживання. Існує основний і додатковий пакети документів, що подаються для оформлення тимчасового ВНЖ. Українським законодавством передбачений наступний перелік основних документів.
     1. Заява встановленого зразка.
     2. Клопотання від приймаючої сторони.
     3. Паспорт іноземця.
     4. Завірений нотаріусом переклад сторінок паспорта на українську мову.
     5. Квитанція про сплату держмита.
     6. 4 фото 3,5 х 4,5 см на матовій основі.
     7. Довідка про відсутність судимості.
     8. Документ, який є підставою оформлення тимчасового ВНЖ.Додатковий список документів залежить від підстав для оформлення тимчасової посвідки на проживання.Отже, ми ознайомилися з основними етапами, який належить пройти іноземцю, щоб отримати посвідку на проживання в Україні. Звичайно ж це тільки вершина айсберга з нету безліччю нюансів і тонкощів. Природно ви можете самостійно зайнятися оформленням документів, але майте на увазі, що цей процес може стати для вас нестерпним паперовою тяганиною, нескінченними чергами, додатковими витратами і справжньою війною з хамством. Але ви можете цього уникнути, звернувшись до нас. Ми збережемо не тільки ваш час, але і нерви, а також надамо професійну допомогу в найкоротші терміни.

|Як ми працюємо?

zakaz

Ви залишаєте заявку.

detali

Обговорюємо всі деталі.

oplata

Ви оплачуєте послуги.

vipolnenie

Ми виконуємо замовлення.

Успішний досвід наших юристів у сфері міграційного права з оформлення українського виду на проживання дозволяє врахувати всі Ваші побажання і надати Вам оперативну допомогу в питаннях легалізації іноземних громадян на території України.