Юридична компанія “Право-Сфера” надає повний спектр юридичних послуг та кваліфіковану правову допомогу для іноземних громадян та осіб без громадянства при оформленні виду на проживання в Україні, як посвідки на тимчасове проживання (ВНЖ), так і посвідки на постійне проживання (ПМП).
Посвідка на проживання – це право іноземця або особи без громадянства на тимчасове або ж постійне проживання на території України, на певних підставах відповідно до українського законодавства.
Іноземець та особа без громадянства відповідно до чинного законодавства України може в’їхати на територію України і перебувати без будь-яких дозвільних документів протягом 90 календарних днів, при цьому закон також передбачає можливість безкоштовного продовження ще на 90 днів за наявності поважної причини (навчання, лікування , робота і т.п.), в загальній сумі іноземець або особа без громадянства може перебувати на території країни не більше 180 днів у році. Для законного перебування на території України потрібно отримати посвідку на проживання і в залежності від того на строк і в яких цілях Вам потрібно продовження існує 2 види ВНЖ: Тимчасовий і постійний.
ПОСЛУГА | ТЕРМІНИ, днів | ВАРТІСТЬ, грн |
---|---|---|
Тимчасова посвідка на проживання в Україні (ВНЖ) | ||
Оформлення посвідчення на тимчасовий ВНЖ строком до 1-го року | 10 | 3500 |
Продовження тимчасового ВНЖ строком на 1 рік | 10 | 3500 |
Постійна посвідка на проживання в Україні (ПМП) | ||
Оформлення посвідчення на ПМЖ на підставі дозволу на імміграцію | 60 | 9000 |
Обмін посвідчення на ПМЖ (при досягненні 25 і 45 років) | 10 | 2500 |
Право на оформлення ВНЖ, за наявності таких підстав:
- офіційне працевлаштування в Україні;
- возз’єднання з сім’єю, де один з подружжя – громадянин України;
- возз’єднання з сім’єю, де один з її членів (чоловік, діти) має постійний вид на проживання в Україні;
- робота в представництвах та філіях іноземних організацій, компаній або банків;
- робота кореспондентом або представником іноземної ЗМІ;
- навчання;
- реалізація проекту міжнародної технічної допомоги;
- робота в релігійній організації;
- культурна, освітня, наукова і добровольча діяльність.
Право на оформлення ПМЖ, при наявності таких підстав:
- батьки, чоловік (дружина) іммігранта та його неповнолітні діти;
- особи, які безперервно прожили на території України протягом трьох років з дня надання їм статусу біженця на Україні чи притулку в Україні, а також їхні батьки, чоловіки (дружини) та неповнолітні діти, які проживають разом з ними;
- особи, які раніше перебували в громадянстві України;
- особи, які є повнорідним братом чи сестрою, дідом чи бабою, онуком чи онукою громадян України;
- особи, які здійснювали іноземну інвестицію в економіку України іноземною конвертованою валютою на суму не менше 100 (ста) тисяч доларів США;
- висококваліфіковані фахівці та працівники, гостра потреба в яких є відчутною для економіки України;
- діячі науки і культури, імміграція яких відповідає інтересам України.
- одному з подружжя, якщо другий з подружжя, з яким він побуває у шлюбі більше двох років, є громадянином України, дітям і батькам громадян України;
- особам, які мають право на набуття громадянства України за територіальним походженням;
- закордонним українцям, подружжям закордонних українців, їх дітям у разі їх спільного в’їзду та перебування на території України;
- особам, які є опікунами чи піклувальниками громадян України, або перебувало під опікою чи піклуванням громадян України;
- особам, імміграція яких становить державний інтерес для України (як правило, це відомі вчені, діячі науки, мистецтва і т.д.).
|ОФОРМЛЕННЯ ПОСВІДКИ НА ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ
Ви не громадянин України, але часто буваєте тут? У вас часто виникає необхідність перебувати на території України протягом тривалого часу? Ви стикалися c проблемами при працевлаштуванні в нашій країні? Ми пропонуємо вам відмінне рішення. Оформіть Вид на проживання в Україні та перебування в нашій країні буде безклопітну і приємним.
Вид на проживання: поняття і типи
Вид на проживання (ВНЖ) – це документ, який засвідчує особу іноземного громадянина або особи без громадянства та підтверджує отримання ним дозволу тимчасово або постійно проживати в країні перебування.
Розрізняють два типи ВНЖ:
- постійний вид на проживання в Україні;
- тимчасову посвідку на проживання.Їх ключова відмінність – це термін дії. Згідно із законодавством, постійний ВНЖ дозволяє безстрокове перебування, а тимчасовий ВНЖ обмежується 1 роком з подальшою можливістю щорічного продовження.Варто відзначити, що обидва документи підлягають обов’язковому обміну в 25 і 45 років. ВНЖ можна оформляти особам, які досягли 16 років, але в окремих випадках це можна зробити і до цього віку, за наявності нотаріально завіреного дозволу обох батьків. Можливості, які відкриває оформлення ВНЖ в Україні
Вид на проживання – це документ, який не тільки дозволяє легально перебувати в Україні, але й гарантує забезпечення громадянських прав іноземця. Вони, відповідно до Закону “Про імміграцію”, прирівнюються до прав громадян (крім тих випадків, які прямо передбачені законодавством). Основні з них:
- безлімітне кількість відвідувань країни;
- більше ніяких додаткових дозволів при працевлаштуванні;
- ввезення особистого авто без “розмитнення”;
- можливість отримати освіту;
- банківське обслуговування;
- право на пенсійне забезпечення та інші соціальні виплати. Як оформити постійний вид на проживанняОтже, у нас виникає безліч питань: з чого ж почати оформлення ВНЖ, які довідки знадобляться, чи надовго це затягнеться і т.д. На перший погляд весь цей процес може здатися страшним і складним, але якщо педантично підійти до підготовки пакету документів та уважно ознайомиться з етапами оформлення, то ви зрозумієте, що це стандартна процедура. Далі ми розглянемо основні положення отримання постійного виду на проживання в Україні.У Законі України “Про правовий статус іноземців” встановлено, що іноземці можуть оформити постійний ВНЖ за наявності дозволу на імміграцію в Україну.
Дозвіл на імміграцію – це рішення уповноважених центральних органів виконавчої влади з питань імміграції, які дають право іноземцям та особам без громадянства іммігрувати. Даний документ надається в рамках квоти на імміграцію або поза квотою для певних категорій іноземців.
В межах квоти дозвіл на імміграцію надається :
1.Деятелям науки, культури, якщо їх імміграція відповідає інтересам країни.
- висококваліфіковані спеціалісти і робітники, якщо їх діяльність необхідна для економіки України.
- Особам, які є повнорідними родичами (братом чи сестрою, онуком чи онукою і т.д.) громадян України.
- Колишнім громадянам України.
- Біженцям, які з дня отримання ними цього статусу на протязі 3-х років проживали на території України, а також їхнім батькам, дружині / чоловіку, неповнолітнім дітям, які проживають разом з ними.
- Батькам, чоловіку / дружині, неповнолітнім дітям іммігранта.
- Особам, який здійснив інвестицію в економіку України (не менше 100 000 доларів США).
- піклувальників та опікунам громадян України.Якщо ж ви ставитеся до категорії іноземців, які мають право на імміграцію за територіальним походженням, то дозвіл надається поза квотою. Також сюди відносяться особи, імміграція яких є державним інтересом для України, іноземні українці, їхні сім’ї і діти. Поза квотою йдуть і один з подружжя, за умови, що другий є громадянином України і прибуває в шлюбі не менше 2-х років, а також діти або батьки громадян України. Перелік основних документів Список основного і додаткового пакетів документів та вимоги до них досить об’ємний і з безліччю нюансів. Ми наведемо перелік базових вимог: це документ, що підтверджує підставу; мінімум один в’їзд в Україну на момент подачі документів; віза для країн з візовим режимом, для безвізових – в’їзд / виїзд; заяву іноземного громадянина; паспорт або документ, що засвідчує особистість, його копія; нотаріально завірений переклад на українську мову сторінки паспорта з особистими даними; квитанція про сплату держмита; 4 фото 3,5 х 4,5 см на матовій основі.
Додатковий список документів формується залежно від підстав.
Як отримати тимчасову посвідку на проживання в Україні
Підстави
Право на отримання тимчасового дозволу на проживання маю іноземці та особи без громадянства, які прибули в Україну на таких підставах:
- працевлаштування;
- возз’єднання з сім’єю, коли один з подружжя є громадянином України або має ВНЖ;
- з метою реалізації міжнародного техпроекту;
- діяльність і робота в релігійній організації;
- навчання;
- робота представником іноземних ЗМІ;
- діяльність у сфері науки, культури, освіти;
- робота у філіях іноземних компаній, організацій, банків. Порядок оформленняРозглянемо необхідні документи для оформлення тимчасової посвідки на проживання. Існує основний і додатковий пакети документів, що подаються для оформлення тимчасового ВНЖ. Українським законодавством передбачений наступний перелік основних документів.
- Заява встановленого зразка.
- Клопотання від приймаючої сторони.
- Паспорт іноземця.
- Завірений нотаріусом переклад сторінок паспорта на українську мову.
- Квитанція про сплату держмита.
- 4 фото 3,5 х 4,5 см на матовій основі.
- Довідка про відсутність судимості.
- Документ, який є підставою оформлення тимчасового ВНЖ.Додатковий список документів залежить від підстав для оформлення тимчасової посвідки на проживання.Отже, ми ознайомилися з основними етапами, який належить пройти іноземцю, щоб отримати посвідку на проживання в Україні. Звичайно ж це тільки вершина айсберга з нету безліччю нюансів і тонкощів. Природно ви можете самостійно зайнятися оформленням документів, але майте на увазі, що цей процес може стати для вас нестерпним паперовою тяганиною, нескінченними чергами, додатковими витратами і справжньою війною з хамством. Але ви можете цього уникнути, звернувшись до нас. Ми збережемо не тільки ваш час, але і нерви, а також надамо професійну допомогу в найкоротші терміни.
|Як ми працюємо?
Ви залишаєте заявку.
Обговорюємо всі деталі.
Ви оплачуєте послуги.
Ми виконуємо замовлення.
Успішний досвід наших юристів у сфері міграційного права з оформлення українського виду на проживання дозволяє врахувати всі Ваші побажання і надати Вам оперативну допомогу в питаннях легалізації іноземних громадян на території України.